top of page

Особливі податкові умови для компаній резидентів Дія Сіті

Оновлено: 10 серп. 2022 р.

14 грудня 2021 року було прийнято Закон України №1946-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні». Цей Закон передбачив пільговий режим оподаткування ІТ-компаній, які мають статус резидентів «Дія Сіті» та їх працівників.

Кількість резидентів Дія Сіті активно збільшується.


Що ж приваблює українські компанії подавати заявки та ставати резидентами Дія Сіті?


Звітним періодом для спеціального режиму оподаткування резидентів Дія Сіті є календарний рік.


Резидент Дія Сіті може обрати чи платити ставку 18% податку на прибуток на загальних підставах чи ставку 9% податку на прибуток за особливими умовами (аналог податку на виведений капітал) та оподаткування ним лише низки операцій, що визначаються Податковим кодексом України.


Наприклад,

виплати дивідендів;

виплати процентів на користь нерезидентів – пов’язаних осіб, або нерезидентів, зареєстрованих у державах, що є «низькоподатковими» юрисдикціями;

надання фінансової допомоги нерезиденту Дія Сіті – платнику на спеціальному режимі, яка не підлягає поверненню, або пов’язаній фізичній особі або пов’язаній особі – нерезиденту незалежно від наявності умови про повернення, або непов’язаній особі, яка залишається неповернутою протягом 12 календарних місяців;

безоплатне надання майна нерезиденту Дія Сіті – платнику на спеціальному режимі;

виплати, що здійснюються у зв’язку із вкладенням в об’єкти інвестицій (в тому числі придбанням майна), що перебувають за межами території України,

придбання майна, робіт, послуг у неплатника податку – нерезидента, та/або передача майна, робіт, послуг неплатнику податку – нерезиденту (якщо розрахунки чи постачання майна, робіт, послуг за відповідними операціями не здійснено у 360-денний чи інший строк відповідно до законодавства);

виплата роялті в сумах перевищення ліміту та в інших окремих випадках.


При цьому окремою базою оподаткування в спецрежимі оподаткування резидентів Дія Сіті буде сума невідповідності контрольованої операції принципу «витягнутої руки», яка буде оподатковуватись за ставкою 18%.


При розподілі прибутку Резидентом Дія Сіті на користь нерезидента засновника податкові пільги, що передбачені міжнародними конвенціями про усунення подвійного оподаткування, підлягають застосуванню незалежно від обраної системи сплати корпоративного податку.


Пільгове оподаткування спеціалістів, що працюються на Резидента Дія Сіті:


– за трудовим договором із Резидентом Дія Сіті:

Податок на доходи фізичних осіб (надалі – «ПДФО») – 5%, єдиний соціальний внесок – 22% від мінімальної зарплати, військовий збір – 1,5%.

Якщо фахівець отримує понад 240 тис. євро на рік, то весь дохід вище цього ліміту оподатковуватиметься 18% ПДФО.


– за спеціальним гіг-контрактом, укладеним із Резидентом Дія Сіті:

ПДФО – 5%, єдиний соціальний внесок – 22% від мінімальної зарплати, військовий збір – 1,5%.

Якщо фахівець отримує понад 240 тис. євро на рік, то весь дохід вище цього ліміту оподатковуватиметься 18% ПДФО.


– за цивільно-правовим договором із спеціалістом, який зареєстрований як фізична-особа підприємець (надалі – «ФОП»), які сплачують:

єдиний податок – 5%, єдиний соціальний внесок – 22% від мінімальної зарплати протягом 2022-2023 рр. (перехідний період із ФОП-моделі на гіг-контракти та трудові контракти).

Сукупний річний дохід такого спеціаліста у 2022 році не може перевищувати 7 585 500 гривень.


ФОП, які мають основне місце роботи або уклали гіг-контракт з резидентом Дія Сіті, звільняються від сплати за себе ЄСВ за місяці звітного періоду, за які роботодавцем (резидентом Дія Сіті) сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску (22% МЗП).


Авторська винагорода працівника за створення службового твору та перехід прав на службові твориоподатковується за ставкою ПДФО – 5%.З 2024 року Резидент Дія Сіті буде обмежений в розмірі витрат на платників єдиного податку (включно з ФОП 3 групи).


Дивіденди, що будуть виплачуватися Резидентами Дія Сіті на користь їх засновників – фізичних осіб (як резидентів України, так і нерезидентів), будуть звільнятися від оподаткування в Україні за умови виплати дивідендів не частіше ніж один раз за 2 роки.


Клієнтами Адвокатського бюро Дениса Писаного є українські та міжнародні ІТ-компанії, яким ми надаємо послуги юридичного супроводу їх поточної господарської діяльності, супроводу купівлі-продажу активів, оформлення трудових відносин з працівниками, підписання міжнародних угод про надання послуг, захисту інтелектуальної власності, розробки політики конфіденційності та підписання угод про конфіденційність і нерозголошення інформації, представництва інтересів в судах та при взаємодії з податковими та правоохоронними органами тощо.


Також ми надаємо послуги по підготовці компаній для набуття статусу резидента Дія Сіті:


  • Підготовка необхідних установчих та корпоративних документів та реєстрація української компанії, яка планує застосовувати режим Дія Сіті;

  • Підготовка договорів, внутрішніх положень, посадових інструкцій щодо залучення ІТ спеціалістів на умовах трудових договорів або гіг-контрактів;

  • Підготовка документів, необхідних для подання до Міністерства цифрової трансформації України для набуття статусу резидента Дія Сіті.


Якщо у Вас виникають додаткові питання звертайтеся до нас за консультацією

18 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page